3D Lāzerskanēšana & Modelēšana

Mēs nodrošinām augstākā līmeņa kvalitāti un garantētus termiņus.

Precizitāte & inovācijas vienuviet.

Saņemt individuālu piedāvājumu

3D Lāzerskenēšana

Ar Leica RTC360 un Matterport Pro2

Precīza un efektīva objektu un vides datu tveršana, lai ģenerētu 2D rasējumus, dokumentāciju, kā arī 3D modeļus un daudz ko citu.

Ar lāzerskenēšanu tiek iegūti 3D punktu mākoņu dati, kurus klients var atvērt, izmantojot bezmaksas programmatūru, lai veiktu 3D tūri un mērījumus, pārbaudītu detaļas un pat ģenerētu griezumus. Tomēr vairumā gadījumu mūsu klienti punktu mākoņa vietā izvēlas pasūtīt 3D modeli skaidrākai vizualizācijai un ievērojami samazinātam faila lielumam pat no 200 GB līdz tikai 10 MB.

3D skenēšanas priekšrocības

Lāzerskenēšana darbojas ar neticamu precizitāti līdz pat 2 mm.

Mēs izmantojam tirgū ātrāko un precīzāko lāzerskeneri, kas garantē visrentablākos un laika ziņā efektīvākos rezultātus.

Neatkarīgi no tā, vai objekts atrodas iekštelpās, ārā vai pilnīgā tumsā, mūsu lāzerskeneri precīzi apkopo datus līdz 130 m attālumam.

3D lāzerskenēšana nodrošina uzticamus datus, piemēram, esošās situācijas fiksācijai, renovācijas projektiem un jaunu iekārtu uzstādīšanai esošajās telpās. Tikai ar dažiem klikšķiem ir iespējams vizualizēt, izmērīt un koplietot informāciju.

Lāzerskenēšanas lietojumprogrammas pārsniedz robežas tādās nozarēs kā arhitektūra, celtniecība, ražošana, kuģniecība, enerģētika, inspekciajs un citas.

scna1-2scna2-2
scna-1scna-2

FAQ

Biežāk uzdotie jautājumi

Lāzerskeneris izstaro lāzera starus objekta virzienā. Attālums līdz punktam tiek noteikts pēc laika, ko lāzera stars mēro no skanera līdz objektam un atpakaļ. Vienā sekundē lāzerskeneris saņem līdz 2 miljoniem punktu. Pēc tam saņemtie punkti veido 3D punktu mākoni.

Jā, iespējams pasūtīt tikai lāzerskenēšanu bez 3D modelēšanas. Vienlaicīgi vērts zināt, ka klienti izvēlās 3D modeļus to ērtas lietošanas un koplietošanas dēļ. Tādējādi arī ievērojami samazinās failu lielums, dažreiz no vairāk nekā 200 GB līdz pat 10 MB.

Pēc objekta noskenēšanas jūs saņemsiet punktu mākoņa failu, kuru varēsiet atvērt bezmaksas programmā. Tā sniedz iespējas veikt mērījumus, ģenerēt griezumus un pat izstaigāt objektu 3D tūrē.

Nē, lāzerskenēšanai ir nepieciešams, lai mērķa objekts skenēšanas procesa laikā paliktu nekustīgs. Kustības ap objektu ir pieļaujamas.

Jā, mūsu izmantotās lāzerskenēšanas iekārtas ir drošas acīm.

Izmēram nav ierobežojumu. Lāzerskenēšanas tehnoloģija var sasniegt ievērojamu precizitāti līdz 20 mikroniem maza mēroga objektiem. Lielākiem apgabaliem var izmantot dronus, lai efektīvāk iegūtu datus. Katram projektam tiek pielāgots vispiemērotākais risinājums.

3D Modelēšana

Spēcīgs rīks, ko izmanto dažādās nozarēs projektēšanai, būvniecībai, simulācijām un vizualizācijai.

Mēs kā pamatu 3D modelēšanai izmantojam lāzerskenēšanu, tādējādi spējot izveidot detalizētus un precīzus 3D modeļus un dokumentāciju, kā arī projektēt jaunu sistēmu integrāciju esošajās telpās. 3D modelī var veikt precīzus mērījumus, plānot jaunu sistēmu integrāciju un attālināti piekļūt ojektam, novēršot vajadzību pēc fiziskiem mērījumiem vai apmeklējumiem.

Pielietošanas iespējas:

Digitālie dvīņi

3D modelis ir Digitālā dvīņa pamatā, kur reālās pasaules objekts vai sistēma tiek atspoguļota digitālā formātā, apvienojot 3D modeli, 2D rasējumus un dokumentāciju, kā arī dažāda veida sistēmas (piem.apkopes) vienā programmā.

Dokumentācijas izveide

No 3D modeļa īsā laikā iespējams izveidot 2D rasējumus kā stāvu plānus un griezums, kā arī izometriskos rasējumus un P&ID diagrammas.

Renovācijas projekti

3D modeļa izmantošana nodrošina precizitāti lēmumu pieņemšanas procesos, veiksmīgāku izmaiņu plānošanu un jaunu elementu integrāciju esošajā vidē, ietaupot laiku un samazinot kļūdas.

Detaļu izgatavošana

Būvniecības nozarē 3D modeļus izmanto detaļu, piemēram, cauruļvadu, rūpnieciskai ražošanai. Šī metode atvieglo un paātrina darbu objektā, samazina kļūdas, kā arī paātrina būvniecības termiņus un uzlabo galaprodukta kvalitāti.

BIM (Būvniecības informācijas modelēšana)

Spēcīgs rīks datu sadarbībai un pārbaudei reāllaikā atvērtā mākoņa platformā visā projekta projektēšanas, būvniecības un realizācijas fāzē.

Simulācijas

Precīzus 3D modeļus var izmantot simulācijās, kā arī analizējot dažādus procesus, piemēram, iekārtu darbību, ražošanu un materiālu īpašības.

Mēs paredzam, ka 3D modelēšana kļūs par nozares standartu, mainot skatījumu par tradicionāliem 2D rasējumus kā novecojošu tehnoloģiju.

Mūsu inženirrisinājumi

Visu projekta ciklu realizācijai.

Mēs esam inženieru komanda, kas apņēmusies nodrošināt inovatīvus risinājumus, kas pielāgoti katram projektam, sākot no koncepta līdz īstenošanai. Uzticiet mums:

  • Lāzerskanēšana: Precīza realitātes fiksācija.

  • 3D modelēšana: Punktu mākoņu datu pārvēršana 3D modeļos.

  • Projektēšana: Klienta idejas realizācija projektā, balstoties uz plašu pieredzi.

  • Inženiertehniskie risinājumi: Risinājumu meklēšana un to ieviešana.

  • Automātika: Uzticamu datu iegūšana no sensoriem vai esošajām sistēmām vienotā SCADA.
  • Digitālā dvīņa programmatūra: Programma, kur visi dati pārvaldāmi vienuviet – 3D modelis, kas integrēts ar 2D rasējumiem un dažādām sistēmām (piemēram, apkopes).

Izvēloties TwinProjects jūs saņemsiet vairāk nekā tikai pakalpojumu - būsim partneri ceļā uz panākumiem. Dodamies kopīgā ceļojumā, kurā apvienojas precizitāte, inovācijas un profesionāli risinājumi, lai īstenotu jūsu digitalizācijas redzējumu!

Saņemt individuālu piedāvājumu

Roberta Krauze

roberta.krauze@shipprojects.net

+371 26 357 738

Saistītie raksti

As-built Documentation: Definition, Meaning and Use Cases

As-built documentation refers to a set of documents, which can be drawings or 3D models, that accurately depict a building as it was actually constructed, including all dimensions and changes made during the construction process. This documentation is essential for various applications such as maintenance, renovation, compliance verification, and quality management. It serves as a vital resource for facility managers, contractors, and service providers.

Read More »